angielski niemiecki


Orkiestra

W skład orkiestry wchodzi 30 muzyków na codzien grających w najsłynniejszych orkiestrach austryjackich (WJSO i Orkiestrze Operowej).
Celem zespołu jest szczególne pielęgnowanie wiedeńskch tradycji wykonawczych muzyki dynastii Straussów, Lannera i innych.
W licznych Galach Straussowskich zespół nawiązuje programowo do słynnych Koncertów noworocznych orkiestry Wiener Philharmoniker transmitowanych na cały świat ze Złotej Sali wiedeńskiego Towarzystwa Muzycznego, w której również często koncertuje.
Zespół występował na wielu kontynentach koncertując w najznamienitszych salach koncertowych świata. Ma na koncie liczne nagrania dla ORF, LT1, NHK czy TVP i TVP Polonia. Corocznie odbywa tournee do Japonii koncertując m. in. w Santory Hall w Tokyo.
Od 2009 zespół regularnie koncertuje w Polsce z programami Straussowsko - operetkowymi współpracując z takimi wykonawcami jak Piotr Beczała, Adam Zdunikowski, Jan Wilga, Adam Sobierajski, Katarzyna Bąk, Barbara Baranowska, Iwona Socha. Również od 2009 roku zespół bierze udział w wielkiej gali organizowanej przez fundację Schola Cordis prof. Janusza Skalskiego.

Celem tego koncertu jest zbieranie środków finansowych na zakup sprzętu medycznego i remont Polsko Amerykańskiego Instytutu Pediatrii w Krakowie Prokocimiu.
Kierownikiem artystycznym zespołu jest Piotr Gładki.